Léto

Rezervace na letní sezónu 2024 spuštěny

Rozhodně i léto má na Tauplitzalm své kouzlo. Přijeďte nás navštívit na Arniku i v létě a zajistěte si váš pobyt již nyní. Letní sezóna bude zahájena 14. 6. a naše brány budou pro vás otevřeny až do 17. 9. 2024. Už se na vás těšíme!

 

Turistické trasy a ferraty

Letní pobyt na Tauplitzalm nabízí pohledy na úchvatné horské panorama, svěží horský vzduch a krásné alpské louky. Největším pokladem náhorní plošiny je nenáročná túra kolem 6 jezer, která je jedním z nejhezčích jezerních výletů v Rakousku. Výhodou této trasy je, že si každý může vybrat kratší či delší variantu podle své kondice, nálady a dostupného času. Až na vyhlídku nad jezerem Steirersee lze dojet po silnici s mírným převýšením i s kočárkem nebo invalidním vozíkem.

Pro milovníky adrenalinu nabízí Tauplitzalm krásnou, středně náročnou ferratu Gamsblick Klettersteig (obtížnost B/C) s krásnými výhledy na vápencové štíty pohoří Totes Gebirge.

Na celé náhorní plošině roste unikátní alpská flóra s více než 250 druhy alpských rostlin a bylin, včetně alpské růže (rododendronu), hořců, petrklíčů a jasně žluté arniky horské.

Toulky regionem

Pro nezapomenutelný pohled na alpské panorama oblasti Hallstatt-Dachstein/Salzkammergut, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, navštivte vyhlídkovou plošinu „Skywalk“. Tato impozantní plošina se vznáší téměř volně ve výšce 360 metrů nad střechami půvabného městečka a představuje Hallstatt z ptačí perspektivy. Z této výšky můžete obdivovat Halštatské jezero ledovcového původu, které připomíná fjord, město Obertraun a unikátní panorama Dachsteinu.

Jen 20 kilometrů od Halstattu, na soutoku řek Traun a Ischl, leží Bad Ischl. Půvabné městečko a kulturní centrum Solné komory připomíná dobu, kdy bylo oblíbeným místem císařského páru Sissi a Františka Josefa. Bad Ischl dodnes oplývá šarmem a historií, vytvářejícím nezapomenutelnou atmosféru.

Arnica montana

Hotel získal své jméno podle krásné horské trvalky, která je jednou z nejsilnějších bylin, které nám příroda nabízí. Je účinný antioxidant a prospívá přirozené obranyschopnosti organismu. Má silné analgetické a protizánětlivé účinky, urychluje hojení, stimuluje srdce a krevní oběh, podporuje správnou funkci jater a pomáhá přetíženým svalům a kloubům. Stejně jako samotná arnika, nabízí i hotel svým hostům pozitivní energii a celkovou regeneraci.