Zima

Náhorní plošina Tauplitz představuje jedinečný horský svět – okouzlující a nepřelidněný. Nadmořská výška od 1600 do 2000 metrů nabízí nejen nádhernou horskou scenérii, ale je i zárukou ideálních lyžařských podmínek od zahájení zimní sezóny až do posledního lyžařského oblouku začátkem dubna. Díky ní je Tauplitz jedním z nejjistějších lyžařských resortů v Rakousku, obvykle s minimálně 3 metry přírodního sněhu. Navíc v záloze je také připravena moderní zasněžovací technika. Hotel má jedinečnou polohu přímo uprostřed střediska, které je největší ve Štýrsku. Sbíhá se zde hned několik sjezdovek a lanovek a najdete tu také zázemí lyžařské školy, včetně dětského kobercového vleku pro nejmenší lyžaře.

Lyžařské středisko Die Tauplitz

Na Die Tauplitz si z 43 km sjezdovek všech úrovní obtížnosti vybere každý lyžař. Náročný sportovní sjezd na nejdelší sjezdovce s 2,5 km dlouhou gondolovou lanovkou Mittersteinbahn s převýšením 700m, široké sjezdovky Lawinenstein a Schneiderkogel vhodné pro rodinné lyžování nebo mírné a krátké svahy pro úplné začátečníky. Většina sjezdovek je nad hranicí lesa a nabízí tak úžasné panoramatické výhledy na alpská údolí a vysokohorské masivy.

Běžkařům jsou k dispozici denně upravované trasy o délce 177 km pro klasický styl i bruslení. Pro odvážné je k dispozici freeride terén pod vrcholy Schneiderkogel (1 765 m) a Lawinenstein (1 965 m). Tauplitz je obecně považován za nejlepší štýrskou oblast pro freeride.

Kromě lyžování nabízí středisko i další zimní aktivity, jako jsou noční sáňkařské dráhy, výlety na sněžnicích, lyžování při pochodních nebo romantické výjezdy na saních tažených koňmi.

Wellness a relax v okolí

Pokud plánujete delší pobyt a hledáte doplňkový relax, můžete zavítat do termálních lázní Grimming Therme v Bad Mitterndorfu. Zde kromě teplých bazénů najdete i nabídku saun, tobogánu, dětského bazénu a různých lázeňských procedur.

Pro další možnost odpočinku a regenerace můžete zamířit do lázní v nedalekém Bad Aussee. Tato lázeňská destinace láká na koupání ve slané vodě a nabízí rozsáhlý svět saun, kde můžete relaxovat po sportovním výkonu na svahu.